infolinia

Szkoła Branżowa

Nauka opiera się na systemie dualnym, polegającym na połączeniu kształcenia praktycznego w zakładzie pracy z ukierunkowanym zawodowo kształceniem w szkole.

Wszyscy uczniowie Szkoły Branżowej CosinusYoung 15+ naprzemiennie uczą się i pracują. Każdy uczeń tydzień uczęszcza na zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących odbywających się w szkole, a w kolejnym tygodniu realizuje przygotowanie zawodowe w zakładzie pracy.

Od początku nauki uczniowie otrzymują umowę o pracę oraz miesięczne wynagrodzenie, uzyskują prawo do urlopu, świadczeń emerytalnych i zdrowotnych.

Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu tytułu zawodowego, istnieje możliwość rozszerzenia wykształcenia o tytuł technika w szkole branżowej II-go stopnia.

WYBIERZ SWÓJ KIERUNEK

Betoniarz-zbrojarz

Chcesz mieć pewną pracę za dobre pieniądze? Interesuje Cię budowlanka? Postaw na zawód, który da Ci pewną przyszłość i zostań specjalistą w tym fachu!

Blacharz samochodowy

Kręci Cię motoryzacja? Chcesz zadbać o design samochodów? Weź sprawy w swoje ręce i dokonaj najlepszego wyboru! Z naszą pomocą zdobędziesz wiedzę i pierwsze doświadczenie.

Uczeń szkoły branżowej na kierunku cieśla obrabia deski

Cieśla

Odnalazłbyś się w budowlance i masz zdolności manualne? W takim razie mamy dla Ciebie świetną ofertę! Pomożemy Ci zostać cieślą – to dla Ciebie idealna ścieżka rozwoju!

Cukiernik

Marzy Ci się przygotowywanie tortów tak pięknych, jak te, które oglądasz na Instagramie? Chcesz nauczyć się robić fajnie wyglądające, a przede wszystkim smaczne desery i ciasta?

Uczeń szkoły branżowej na kierunku dekarz montuje pokrycie dachowe

Dekarz

Praca na wysokości Cię nie przeraża, a branża budowlana wydaje się być stworzona dla Ciebie? Jesteś sprawny fizycznie i cierpliwy? Spróbuj swoich sił w tym zawodzie.

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie elektromechanik trzyma w ręku tablet i sprawdza stan techniczny podnośnika warsztatowego

Elektromechanik

Jesteś złotą rączką? Chcesz rozwijać się w zakresie naprawy różnych sprzętów i robić to zawodowo? Pomożemy Ci w tym! Będziesz uczył się pod okiem najlepszych fachowców!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych wykonujący naprawy w samochodzie na stanowisku w warsztacie samochodowym

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Chcesz instalować w samochodach elektryczne i elektroniczne urządzenia, prawidłowo ustawiać zapłon i światła samochodowe? Wszystkiego nauczysz się z nami!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie elektronik sprawdza działanie urządzeń elektrycznych za pomocą miernika

Elektronik

Znasz się na elektronice? Interesuje Cię budowa różnych sprzętów? Elektronik to idealny wybór dla Ciebie! Sprzęty elektroniczne są dziś wszędzie – jesteś nam bardzo potrzebny!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie elektryk wykonująca pomiary na gnieździe elektrycznym

Elektryk

Chcesz mieć ciekawą pracę z dobrymi zarobkami? Dobrze trafiłeś! Nauczymy Cię wszystkiego, co niezbędne, aby być świetnym fachowcem!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie fotograf pozuje z aparatem w ręku

Fotograf

Chciałbyś zatrzymywać chwile na dłużej? Uwieczniać dobre chwile z bliskimi? Pomożemy Ci robić to profesjonalnie! Będziesz realizował praktyczną naukę zawodu w profesjonalnych zakładach fotograficznych.

Fryzjer

Oglądasz fryzury na Pintereście i marzysz, żeby zrobić je samodzielnie, ale brakuje Ci odpowiedniej techniki? Jesteś „włosomaniaczką” lub „włosomaniakiem” i świadoma pielęgnacja nie ma przed Tobą tajemnic?

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie jeździec pozuje ze swoim koniem

Jeździec

Kochasz konie? Marzysz, aby związać z nimi swoją przyszłość zawodową? Idealnie trafiłeś! Pomożemy Ci spełnić marzenia, przygotowując Cię do pracy, w której będziesz mógł połączyć przyjemnie z pożytecznym!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie kamieniarz trzyma w ręku marmur, jest otoczony dużą ilością kamieni

Kamieniarz

Chcesz wykonywać, montować i osadzać kamienne elementy w obiektach budowlanych i nagrobkowych? Możesz również zajmować się tworzeniem rzeźb, płaskorzeźb lub fontann przeznaczonych do wnętrz i ogrodów.

Elegancko ubrana uczennica szkoły branżowej w zawodzie kelner trzyma tacę z szampanem

Kelner

Praca z ludźmi daje Ci radość? Wiążesz swoją przyszłość z branżą gastro? Idealnie odnalazłbyś się w tym zawodzie! Wystarczą Twoje chęci, a z resztą poradzimy sobie razem!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie kominiarz, ubrany na czarno pozuje przed wejściem na dach

Kominiarz

Chcesz wykonywać zawód, który przynosi szczęście? Nie mogłeś lepiej trafić! Usługi kominiarskie prędzej czy później potrzebne są każdemu z nas.

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie kowal szlifuje kawałek przyciętego wcześniej metalu

Kowal

Nie boisz się pracy fizycznej i marzy Ci się zdobycie konkretnego fachu? A dodatkowo masz zdolności manualne? Spróbuj swoich sił w tym atrakcyjnym zawodzie!

Uczennice szkoły branżowej w zawodzie krawiec pozują z centymetrem i robią przymiarki stroju

Krawiec

Chcesz kreować wizerunek swoich klientów? Dbać o poprawki i idealny krój odzieży? Wszystko w Twoich rękach! Krawiec godny zaufania to prawdziwy skarb!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie kucharz, krojący paprykę i przygotowujący posiłek

Kucharz

Kuchnia to Twoje królestwo? Wszyscy zachwycają się smakiem przygotowanych przez Ciebie potraw? A może chciałbyś udoskonalić swoje umiejętności?

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie lakiernik samochodowy zakładający maskę przeciwpyłową

Lakiernik samochodowy

Interesujesz się samochodami, ale nie chcesz zajmować się mechaniką? Jesteś osobą dokładną? W takim razie spróbuj swoich sił jako lakiernik!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie magazynier logistyk pcha wózek paletowy w dużym magazynie

Magazynier logistyk

Jesteś odpowiedzialny? Chciałbyś wykonywać zawód, wymagający dobrej organizacji? Sprawdź, co dla Ciebie mamy!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie mechanik - monter maszyn i urządzeń zajmuje się konserwacją sprzętu

Mechanik - monter maszyn i urządzeń

Interesuje Cię budowa maszyn? Jesteś umysłem ścisłym i lubisz majsterkować? Pomożemy Ci zająć się tym zawodowo! Praktyczną naukę zawodu odbędziesz pod okiem profesjonalistów!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych przeglądająca dokumenty

Mechanik pojazdów samochodowych

Chcesz wykonywać obsługę techniczną pojazdów? Naprawiać silniki oraz układy mechaniczne w samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach, motocyklach?

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie mechatronik jest na hali produkcyjnej i naprawia układ hydrauliczny maszyny

Mechatronik

Jesteś umysłem technicznym i złotą rączką? Chciałbyś naprawić wszelkie sprzęty i zgłębiać tajniki elektroniki? Rozwiń skrzydła w tym atrakcyjnym zawodzie!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie monter izolacji budowlanych ociepla ścianę działową

Monter izolacji budowlanych

Myślisz o pracy w budowlance, ale chciałbyś wybrać mniej oblegany zawód? Z nami możesz zostać takim specjalistą! Wybierz niszę, w której brakuje fachowców!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie monter konstrukcji budowlanych zabezpieczenia konstrukcję przed korozją

Monter konstrukcji budowlanych

Nie przeraża Cię praca fizyczna? Nie boisz się pracy również na wysokości? Chcesz wspierać prace budowlane i mieć realny wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracowników?

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych odkręcający syfon pod zlewem.

Monter sieci i instalacji sanitarnych

Chcesz zostać rozchwytywanym specjalistą, bez którego pomocy nie da się ukończyć budowy domu? Razem z nami zdobądź kwalifikacje do wykonywania zawodu, dla którego praca zawsze się znajdzie!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie robi remont i stoi oparty o drabinę

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Najważniejsze w pracy są dla Ciebie zarobki? Dodatkowo odnalazłbyś się na budowie? Chcesz mieć fach w ręku i nie martwić się o pracę? Idealnie trafiłeś!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie murarz-tynkarz, ubrany w roboczy stój, stoi na budowie i opiera się o drabinę

Murarz-tynkarz

Wiążesz swoją przyszłość z branżą budowlaną? Chcesz zdobyć umiejętności pozwalające na dobre zarobki? Zostanie murarzem wydaje się idealnym rozwiązaniem!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie ogrodnik trzyma w ręku sekator i przycina żywopłot

Ogrodnik

Uwielbiasz rośliny i marzysz o pracy w ich otoczeniu? Jesteś estetą/ką i chcesz tworzyć piękne zielone przestrzenie? Ogrodnik to idealny zawód dla Ciebie!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie operator maszyn w przemyśle włókienniczym trzyma w ręku klucz do naprawy maszyny

Operator maszyn w przemyśle włókienniczym

Przemysł włókienniczy - to bardzo ciekawa branża! Dzięki niej mamy szeroki wybór produktów, takich jak ubrania, pościele, ręczniki czy dywany.

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających przygląda się wyprodukowanej części na hali produkcyjnej

Operator obrabiarek skrawających

Szukasz zawodu z pewnym zatrudnieniem? Zatem na pewno wiesz, że na brak pracy nie mogą narzekać operatorzy CNC? Spróbuj swoich sił w tym zawodzie.

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie optyk mechanik obserwuje pod lupą niewielkie części oprawek okularów

Optyk mechanik

Jesteś osobą dokładną i skrupulatną? Lubisz majsterkować i potrafisz naprawić każdy sprzęt? A dodatkowo chcesz znaleźć swoją niszę w naprawach i być w niej specjalistą?

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie piekarz robi chleb, rozsypuje mąkę na stolnicy, jest uśmiechnięta i ubrana na biało

Piekarz

Kuchnia to Twoje miejsce w domu? Wiążesz swoją przyszłość z branżą gastronomiczną? Upiecz z nami idealny chleb i poznaj zawód piekarza od kuchni!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie pracownik obsługi hotelowej poprawia wygląd łóżka w pokoju hotelowym

Pracownik obsługi hotelowej

Jesteś dobrze zorganizowany, lubisz porządek i zawsze dbasz o detale? Dowiedz się więcej o zawodzie, który otworzy przed Tobą wiele możliwości!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie pszczelarz, ubrana w specjalistyczny strój pozuje wśród uli i pszczół

Pszczelarz

Fascynuje Cię świat owadów? Chciałbyś z bliska obserwować życie pszczół? Pomożemy Ci zająć się ich hodowlą w sposób profesjonalny!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie rolnik jest na polu kukurydzy i podrzuca kapelusz do góry

Rolnik

Chcesz prowadzić gospodarstwo rolne? Poznać ten zawód od podszewki? Wystarczy dużo chęci i trochę cierpliwości!

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie ślusarz szlifujący na szlifierce stołowej

Ślusarz

Chcesz mieć fach w ręku i pewną przyszłość? Lubisz pracę fizyczną i cechuje Cię dokładność? Z nami zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci otworzyć wszystkie drzwi!

Sprzedawca

Uwielbiasz pracę z ludźmi? Pracując w tym zawodzie poznasz ich mnóstwo! Jesteś otwarty i wygadany? Więc łatwo złapiesz dobry kontakt z klientem!

Stolarz

Chcesz zostać stolarzem? Ten zawód wymaga pasji do pracy z drewnem, precyzji i kreatywności. Będziesz miał możliwość tworzenia pięknych i funkcjonalnych mebli oraz drewnianych konstrukcji.

Uczeń szkoły branżowej w zawodzie tapicer wybierający materiał.

Tapicer

Masz rozwiniętą wyobraźnię i jesteś kreatywny? Chcesz mieć wpływ na wygląd przedmiotów użytkowych? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Uczennica szkoły branżowej w zawodzie złotnik jubiler w otoczeniu specjalistycznych narzędzi pozuje z pensetą i bransoletką

Złotnik jubiler

Chcesz zająć się tworzeniem biżuterii - tej codziennej i okolicznościowej? Przydadzą Ci się zdolności manualne i dobry wzrok.