infolinia

Zawód

Lakiernik samochodowy

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki3 lata

EgzaminEGZAMIN ZAWODOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

Lakiernik to zawód, który obejmuje szerokie spektrum zadań związanych z malowaniem i lakierowaniem pojazdów oraz innych powierzchni. Jego praca nie polega jedynie na estetycznym aspekcie, ale także na przywracaniu funkcjonalności oraz zapewnianiu trwałości i ochrony przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Dzięki działaniu lakiernika, pojazdy prezentują się tak, jakby właśnie wyjechały z salonu, ich lakier błyszczy niczym klejnot, a trwałość jest gwarantem zabezpieczenia przed korozją. Wykonywanie tego zawodu wymaga od lakiernika precyzji i umiejętności manualnych.

Pracując z różnorodnymi narzędziami i materiałami, będziesz korzystać z różnych technik malowania, co pozwoli Ci osiągać różnorodne efekty i wzory na powierzchniach. Twoje umiejętności artystyczne zostaną wykorzystane do nadawania samochodom unikatowego wyglądu. Lakiernik to nie tylko rzemieślnik, ale również artysta, który swoją pracą tworzy dzieła, które przemawiają do zmysłów i emocji. Praca ta daje Ci możliwość połączenia pasji do sztuki i precyzyjnych umiejętności manualnych, tworząc coś, co nie tylko jest praktyczne, ale także piękne i inspirujące.

Partner edukacyjny

Logo Szkoła w chmurze

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Absolwent może podjąć kształcenie w Szkole Branżowej II-go stopnia lub podjąć pracę w warsztatach samochodowych, fabrykach samochodowych. Można również prowadzić własny warsztat lakierniczy.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line.

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!