infolinia

Zawód

Fryzjer

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki3 lata

EgzaminEGZAMIN ZAWODOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

Oglądasz fryzury na Pintereście i marzysz, żeby zrobić je samodzielnie, ale brakuje Ci odpowiedniej techniki? Jesteś „włosomaniaczką” lub „włosomaniakiem” i świadoma pielęgnacja nie ma przed Tobą tajemnic? A dodatkowo masz wyobraźnię i zdolności manualne? Odpowiedziałeś/aś twierdząco na przynajmniej jedno pytanie? Świetnie! Zawód fryzjera to dla Ciebie idealny wybór!

Będziesz wykonywał/a różne zabiegi fryzjerskie, między innymi: strzyżenie, pielęgnowanie i farbowanie włosów, za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich

Fryzjerstwo to także sztuka komunikacji i doradztwa. Dobry fryzjer nie tylko doskonale wykonuje swoją pracę, lecz również potrafi zrozumieć oczekiwania klienta, doradzić w doborze odpowiedniego stylu czy koloru włosów, biorąc pod uwagę indywidualne cechy fizyczne i preferencje. Umiejętność słuchania i interpretacji potrzeb klienta to kluczowe elementy sukcesu w tej profesji.

Partner edukacyjny

Logo Szkoła w chmurze

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Absolwent może podjąć kształcenie w Szkole Branżowej II-go stopnia lub podjąć pracę w salonach fryzjerskich, w charakteryzatorniach, w teatrach.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line.

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!