infolinia

Liceum Sztuk Plastycznych

To szkoła realizująca kształcenie artystyczne i ogólnokształcące. To miejsce, w którym budzi się kreatywność i ambicja młodzieży by przerodzić się w pasję. Połączenie kształcenia ogólnego z plastycznym uzupełnia się wzajemnie, wzbogacając wiedzę uczniów.

Liceum Plastyczne to wyjątkowe miejsce gdzie pielęgnujemy wrażliwość naszych uczniów, a inspirujący i nietuzinkowy sposób prowadzenia zajęć pozostawia niepowtarzalne wspomnienia - to magia miejsca, klimat i atmosfera.

Nasze liceum daje możliwość zdobycia wiedzy zarówno w obszarze sztuki i kultury gdzie rozwój zainteresowań każdego ucznia jest dla nas priorytetowy.

WYBIERZ SWOJĄ SPECJALIZACJĘ

Uczennica z liceum sztuk plastycznych o specjalności ceramika artystyczna jest w pracowni ceramiki i dekoruje filiżankę

Ceramika artystyczna

To głębokie zanurzenie w świecie sztuki ceramicznej. Uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności związane z tworzeniem ceramiki artystycznej.

Charakteryzacja i wizaż

Masz za sobą pierwsze doświadczenia z makijażem, lubisz malować zarówno siebie jak i innych? Możemy pokazać Ci jak robić to profesjonalnie! Otworzymy przed Tobą wiele zawodowych możliwości.

Uczennica liceum sztuk plastycznych o specjalności fotografia artystyczna przedstawiona jest z aparatem, rozmazana i ukazana jako trzy postaci

Fotografia artystyczna

Interesujesz się fotografią? Często przychodzi Ci na myśl “zatrzymałbym tę chwilę? Widzisz więcej, obserwujesz i szukasz inspiracji? Pomożemy Ci zostać fotografem-artystą!

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji modelarstwo i dekoratorstwo pracuje w sali nad przestrzennym modelem lasu

Modelarstwo i dekoratorstwo

Pasjonujesz się światem filmu i teatru? Jesteś osobą kreatywną, która może pochwalić się wyjątkowymi zdolnościami manualnymi i wyobraźnią przestrzenną?

Uczniowie liceum sztuk plastycznych w specjalizacji mural stoją pod muralem i pozują ze sprayami

Mural

Interesujesz się nowoczesnymi formami sztuki? Kochasz malować i chcesz rozwijać swój talent? Opanuj z nami street art - dziedzinę sztuki obejmująca dzieła tworzone w przestrzeni publicznej.

Uczniowie liceum sztuk plastycznych w specjalizacji projektowanie graficzne układają duże litery w przestrzeni miejskiej

Projektowanie graficzne

Zdarza Ci się zwracać uwagę na plakaty reklamowe i billboardy, które widzisz w przestrzeni miejskiej? Chciałbyś tworzyć tego typu projekty?

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku ubrała w czarną płachtę koleżankę

Projektowanie kostiumu scenicznego

Projektowanie kostiumu scenicznego to coś dla pasjonatów świata filmu i teatru. To szansa na fascynującą karierę! Jeżeli jesteś osobą o wyjątkowej kreatywności, posiadającą zdolności estetyczne i manualne, to specjalizacja ta jest jak stworzona dla Ciebie.

Projektowanie przestrzeni

Witaj w fascynującym i niezwykle inspirującym świecie projektowania przestrzeni, miejscu, gdzie sztuka i nauka spotykają się, aby tworzyć przestrzenie, które nie tylko zachwycają swoim pięknem, ale także spełniają konkretne potrzeby i funkcje.

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji projektowanie ubioru upina materiał na manekinie

Projektowanie ubioru

Chcesz poznać historię najsłynniejszych modowych artystów i sam lubisz bawić się modą? Interesuje Cię szeroko pojęty desing i śledzisz bieżące trendy?

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji publikacje multimedialne siedzi przy komputerze i projektuje ulotkę szkoły

Publikacje multimedialne

Świat wirtualny to przestrzeń, która sprzyja kreatywności. W internecie widzieliśmy już wszystko, dlatego szczególnie teraz ważne jest, aby wyróżniać się z tłumu.

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji realizacja obrazu filmowego montuje film na ławce w parku

Realizacja obrazu filmowego

Realizacja obrazu filmowego w naszym liceum sztuk plastycznych stanowi głębokie zanurzenie w świat filmu od podstawowych technik po zaawansowane procesy produkcji.

Uczniowie liceum sztuk plastycznych w specjalizacji techniki druku artystycznego przygotowują podłoże pod sitodruk

Techniki druku artystycznego

Potrafisz twórczo myśleć i możesz pochwalić się wyjątkowymi zdolnościami manualnymi? Wybierz tę specjalizację, a my pokażemy Ci co możesz zyskać!

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji technika rzeźbiarskie lepi z gliny i tworzy rzeźbę

Techniki rzeźbiarskie

Twoją mocną stroną są wyjątkowe zdolności manualne? W domowym zaciszu wykonujesz figurki z plasteliny czy modeliny? Nauczymy Cię czegoś lepszego!

Tkanina artystyczna

Odkrywaj tajniki sztuki tkaniny poprzez działania warsztatowe, rozwijając umiejętności w zakresie rozpoznawania materiałów i technik tkackich oraz posługiwania się specjalistyczną terminologią.

Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji techniki malarskie i pozłotnicze jest zamyślona i maluje obraz

Tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze

Malowanie obrazów to Twoje hobby? Masz wyjątkowe poczucie estetyki i chcesz rozwijać swoje umiejętności artystyczne? Wybierz specjalizację, która pomoże Ci rozwinąć skrzydła.

Uczennica z liceum sztuk plastycznych w specjalizacji witraż trzyma w ręku witrażowe szkiełko

Witraż

Witraż to wyjątkowa i niezwykle inspirująca forma sztuki, która zachwyca swoją estetyką. Jeśli chcesz zająć się tym w sposób profesjonalny to wiedz, że nauczymy Cię wielu ciekawych rzeczy.

Uczennica z liceum sztuk plastycznych w specjalizacji projektowanie wyrobów artystycznych ma na głowie własnoręcznie wytworzony, koronkowy kapelusz

Wzornictwo artystyczne

Wzornictwo artystyczne skupia się na rozwijaniu umiejętności tworzenia unikalnych i estetycznych przedmiotów z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów artystycznych.