infolinia

Zawód

Mechatronik

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki3 lata

EgzaminEGZAMIN ZAWODOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

Jako mechatronik odgrywasz niezwykle ważną rolę w dziedzinie techniki, a Twoje umiejętności łączące mechanikę i elektronikę są kluczem do efektywnego funkcjonowania różnorodnych maszyn i urządzeń. Twoje obowiązki obejmują projektowanie, montaż, konserwację, naprawę i doskonalenie różnych systemów, które wykorzystują zarówno komponenty mechaniczne, jak i elektroniczne. To właśnie Twoje umiejętności analityczne i kreatywne pozwalają na skuteczne rozwiązywanie wszelkich problemów związanych z działaniem tych maszyn.

W roli mechatronika będziesz często musiał odczytywać i interpretować skomplikowane schematy elektryczne, programować systemy sterowania oraz zajmować się diagnostyką. Dodatkowo, precyzyjne manipulowanie elementami mechanicznymi jest kluczowe dla zapewnienia sprawnego działania urządzeń. Twoja praca nie tylko wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej, ale także zdolności do myślenia analitycznego i elastycznego podejścia do różnorodnych technicznych wyzwań. W obecnych czasach, gdzie technologia rozwija się w zawrotnym tempie, mechatronicy są coraz bardziej poszukiwanymi specjalistami.

Partner edukacyjny

Logo Szkoła w chmurze

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Absolwent może podjąć kształcenie w Szkole Branżowej II-go stopnia lub podjąć pracę w halach i zakładach produkcyjnych, stacjach badawczych, laboratoriach, warsztatach, serwisach i wszędzie tam gdzie wykorzystuje się technologie informacyjne.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line.

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!