infolinia

Zawód

Krawiec

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki3 lata

EgzaminEGZAMIN ZAWODOWY

Gdzie?

INFORMACJE
PODSTAWOWE

Twoje zdolności krawieckie pozwalają Ci na przekształcanie zwyczajnych materiałów w prawdziwe dzieła sztuki, które nie tylko zachwycają estetyką, ale także spełniają praktyczne funkcje. Niezależnie od tego, czy potrzebne jest szybkie naprawienie ubrania, dopasowanie stroju do konkretnej sylwetki czy stworzenie zupełnie nowej kreacji, krawiec jest nieoceniony. Twoja umiejętność manipulacji tkaninami i kształtowania ich w zgodzie z własną wizją to prawdziwa magia krawiectwa.

W obecnych czasach, gdy ludzie coraz bardziej cenią sobie swoją indywidualność i wyjątkowość, rola krawca staje się jeszcze ważniejsza. Pomagasz tworzyć odzież dostosowaną do osobistego stylu, niezależnie od najnowszych trendów masowej produkcji. Każdy marzy o wyjątkowym ubraniu, które będzie odzwierciedlać jego osobowość i gust, a krawiec jest tym, który spełnia te marzenia. Dlatego krawcy muszą być zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami mody i mieć zdolności projektowania, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Nie można zapominać, że krawiectwo to zawód z przyszłością, ponieważ stylowe ubrania zawsze będą na topie.

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Absolwent może podjąć kształcenie w Szkole Branżowej II-go stopnia lub podjąć pracę w zakładach krawieckich, świadcząc usługi w punktach usług krawieckich. Może otworzyć własną działalność gospodarczą.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line.

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!