infolinia

Zawód

Murarz-tynkarz

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki3 lata

EgzaminEGZAMIN ZAWODOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

Jako murarz, będziesz pełnić kluczową rolę w procesie budowy różnych elementów budowlanych, takich jak ściany, filary, stropy czy schody. Twoje umiejętności i precyzja będą nieocenione podczas wznoszenia trwałych i solidnych konstrukcji. Wykorzystasz różnorodne materiały, takie jak cegły, kamienie, elementy betonowe czy gipsowe, aby stworzyć budowle, które będą odporne na czas i zachowają swoją integralność przez wiele lat. Podczas nauki zawodu murarza, zdobędziesz nie tylko umiejętności w przygotowywaniu różnego rodzaju zapraw murarskich i tynkarskich, ale także nauczysz się skomplikowanych technik układania i wiązania cegieł oraz innych materiałów. To kluczowe elementy twojej wiedzy i praktyki, które pozwolą na tworzenie stabilnych i estetycznych konstrukcji budowlanych.

Murarz to zawód, który cieszy się dużym i stałym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Dynamiczny rozwój branży budowlanej sprawia, że specjaliści w dziedzinie murarstwa są niezwykle poszukiwani. Twoje umiejętności będą cenne dla różnych projektów budowlanych, począwszy od budynków mieszkalnych po obiekty przemysłowe.

Partner edukacyjny

Logo Szkoła w chmurze

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Absolwent może podjąć kształcenie w Szkole Branżowej II-go stopnia lub podjąć pracę w przedsiębiorstwach budowlanych oraz rzemieślniczych, zakładach remontowo-budowlanych. Możesz prowadzić firmę remontowo-budowlaną.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line.

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!