infolinia

Specjalizacja

Projektowanie kostiumu scenicznego

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki5 lata

EgzaminEGZAMIN MATURALNY
EGZAMIN DYPLOMOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

W naszym liceum sztuk plastycznych odkryjesz tajniki projektowania i tworzenia kostiumów scenicznych. Przeprowadzimy Cię przez historię kostiumografii, dzięki czemu nauczysz się jak odpowiednio dobrać stylizacje, aby idealnie oddać charakter i estetykę danej epoki. Samodzielnie wykreujesz unikatowy wizerunek, doskonale pasujący do potrzeb teatru, kina czy reklamy. Projektowanie kostiumu scenicznego to sztuka, która pozwala na wcielenie się w różnorodne postaci.

Praktyka tworzenia unikatowych i niezapomnianych kostiumów jest nie tylko fascynująca, ale również pełna potencjału, który może przekształcić Twoje prace w integralną część wielu produkcji artystycznych. Twoja rola jako kreatora kostiumów ma wpływ na sposób, w jaki widzowie odbierają i łączą się z postaciami na ekranie lub scenie. Twoje twórcze dzieła stworzą niezapomniane wrażenia, które zostaną z widzami na długo po zakończeniu produkcji. Tworząc kostiumy, jesteś w stanie nie tylko oddać osobowość i charakter postaci, ale także wywołać emocje i zanurzyć widzów w świat historii.

Partner edukacyjny

Logo Sony

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Na tym profilu przygotujemy Cię do podjęcia studiów z zakresu: kreacji wizerunku, projektowania ubioru, stylizacji, wzornictwa.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Skontaktuj się z sekretariatem poprzez zapis on-line lub osobiście

Kontakt z nami przez zapis on-line lub osobiście. Uzyskasz informacje o egzaminach wstępnych, które są niezbędne do rozpoczęcia etapu rekrutacyjnego.

fizyka

Egzamin wstępny

Praktyczny - składa się z trzech części i polega na wykonaniu przez kandydata trzech prac plastycznych: z rysunku, malarstwa i rzeźby. Ustny - weryfikuje znajomość zagadnień objętych podstawą programową kształcenia ogólnego przedmiotu plastyka dla szkoły podstawowej.

fizyka

Upublicznienie list przyjętych

Po podaniu do publicznej wiadomości osób zakwalifikowanych na podstawie egzaminów wstępnych, możesz donieść niezbędne dokumenty i zakończyć proces rekrutacyjny. Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!