infolinia

Specjalizacja

Ceramika artystyczna

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki5 lata

EgzaminEGZAMIN MATURALNY
EGZAMIN DYPLOMOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

W ramach specjalizacji ceramika artystyczna uczniowie eksperymentują z gliną, różnymi technikami wytwarzania ceramiki, od podstawowych metod formowania do zaawansowanych technik rzeźbiarskich czy też zdobniczych. To praca z różnymi typami gliny, poznawanie procesów wypalania, malowania i glazurowania. Uczniowie mają okazję zgłębiać historię ceramiki, zaznajamiając się zarówno z tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi technikami wytwarzania ceramiki artystycznej.

Specjalizacja w ceramice artystycznej stawia również duży nacisk na rozwijanie indywidualnego warsztatu artystycznego. Uczniowie są zachęcani do eksperymentowania z formą, stylem i ekspresją w tworzeniu swoich prac ceramicznych, co sprzyja rozwijaniu ich własnego artystycznego głosu. Po zakończeniu nauki w tej specjalizacji, uczniowie są przygotowani do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach artystycznych lub do rozpoczęcia kariery jako ceramiczni artyści, projektanci, rzemieślnicy czy twórcy prac artystycznych w zakresie ceramiki.

Partner edukacyjny

Logo SonyLogo Szkoła w chmurze

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Na tym profilu przygotujemy Cię do podjęcia studiów z zakresu: historii sztuki, design, rzemiosło, rzeźbę.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Skontaktuj się z sekretariatem poprzez zapis on-line lub osobiście

Kontakt z nami przez zapis on-line lub osobiście. Uzyskasz informacje o egzaminach wstępnych, które są niezbędne do rozpoczęcia etapu rekrutacyjnego.

fizyka

Egzamin wstępny

Praktyczny - składa się z trzech części i polega na wykonaniu przez kandydata trzech prac plastycznych: z rysunku, malarstwa i rzeźby. Ustny - weryfikuje znajomość zagadnień objętych podstawą programową kształcenia ogólnego przedmiotu plastyka dla szkoły podstawowej.

fizyka

Upublicznienie list przyjętych

Po podaniu do publicznej wiadomości osób zakwalifikowanych na podstawie egzaminów wstępnych, możesz donieść niezbędne dokumenty i zakończyć proces rekrutacyjny. Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!