infolinia

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

Przedmioty rozszerzone: Język angielski lub Język polski, Matematyka

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki5 lat

EgzaminEGZAMIN MATURALNY
EGZAMIN ZAWODOWY

INFORMACJE
PODSTAWOWE

Ten kierunek to znacznie więcej niż tylko przygotowywanie potraw. To również sztuka układania diet i dbanie o zadowolenie naszych klientów. W końcu jedzenie nie tylko powinno być smaczne, ale także zdrowe i zaspokajające wszelkie potrzeby energetyczne. I nie zapominajmy o kreatywności! Oprócz gotowania, będziesz miał okazję tworzyć prawdziwe dzieła sztuki na talerzu. Tworzenie dekoracji potraw i aranżacji zastawy stołowej to obszar, w którym możesz dać upust swojej wyobraźni. Ogromną radość daje możliwość eksperymentowania z kształtami, kolorami i teksturami, tworząc kompozycje, które wzbudzają zachwyt i zachęcają do degustacji.

Nie ma co ukrywać, branża gastronomiczna jest niezwykle ważna i cieszy się ogromną popularnością. Jak mówi stare przysłowie, przez żołądek do serca. Jeśli więc kochasz wyzwania kulinarne i pragniesz dzielić się swoim talentem, to kierunek technika żywienia i usług gastronomicznych może być właśnie tym, czego szukasz! Dołącz do nas, a nauczysz się nie tylko tajników kulinarnych, ale także zrozumiesz jak zaspokoić potrzeby klientów, co stanowi klucz do sukcesu w tej fascynującej dziedzinie.

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Po zdaniu egzaminu maturalnego możesz podjąć dalsze kształcenie na studiach wyższych z zakresu: technologii żywności i żywienia człowieka, hotelarstwa, turystyki.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!