infolinia

Technik Pojazdów Samochodowych

Przedmioty rozszerzone: Język angielski lub Język polski, Matematyka

KosztBEZPŁATNY

Czas nauki5 lat

EgzaminEGZAMIN MATURALNY
EGZAMIN ZAWODOWY

Gdzie?

INFORMACJE
PODSTAWOWE

W roli technika pojazdów samochodowych staniesz się prawdziwym detektywem, którego zadaniem będzie diagnozowanie i naprawa różnorodnych problemów związanych z samochodami. Niezależnie od tego, czy to niewielka usterka czy poważna awaria, Ty jako profesjonalista będziesz gotów sprostać każdemu wyzwaniu. Twój zakres działania obejmie praktycznie każdy współczesny pojazd wyposażony w zaawansowaną elektronikę i nowoczesne technologie. Twoje umiejętności pozwolą Ci nie tylko zlokalizować i zrozumieć źródło problemu, ale także skutecznie je naprawić.

Twoje umiejętności naprawcze nie będą ograniczały się tylko do mechaniki. Będziesz także ekspertem w analizie i naprawie skomplikowanych mechanizmów, które sprawiają, że dzisiejsze samochody działają jak dobrze naoliwiona maszyna. Twoje zdolności pozwolą na precyzyjną pracę nad silnikami, układami elektrycznymi, a także wszelkimi innymi komponentami pojazdu, sprawiając, że będą one działać efektywnie i bezpiecznie. Ten zawód otworzy przed Tobą drzwi do wnikliwego poznania motoryzacyjnego świata od podszewki.

CO DALEJ?PERSPEKTYWY ROZWOJU

Po zdaniu egzaminu maturalnego możesz podjąć dalsze kształcenie na studiach wyższych z zakresu: kierunków politechnicznych, mechatroniki, budowy maszyn.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?

fizyka

Poprzez zapis on-line na stronie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji i zarezerwować sobie miejsce - dokonaj zapisu on-line

fizyka

Osobiście w sekretariacie szkoły.

Zabierz niezbędne dokumenty i zapisz się bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

fizyka

W elektronicznym systemie rekrutacji

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w tym terminarz rekrutacji, dostępne będą na stronie Kuratorium Oświaty (nie dotyczy Liceum Sztuk Plastycznych). Szczegóły rekrutacji

Proste, prawda? Nie trać czasu, zapisz się już teraz!