infolinia

Środa 

Szczecin

  • Akcje

Obchody 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim w CosinusYoung 15+ w Szczecinie.

Akcja „Żonkile” to ważny projekt edukacyjny, mający na celu przypomnienie o Powstaniu w Getcie Warszawskim. Ten desperacki, heroiczny zryw jest na świecie symbolem walki o godność.

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tragiczne wydarzenia z 1943 roku stanowią ważną część naszej historii, której nie możemy zapomnieć.

Nasi Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do akcji „Żonkile”, które stały się symbolem walki o wolność w getcie warszawskim. Poprzez uczestnictwo w projekcie edukacyjnym, chcemy wspólnie z innymi społecznościami kultywować pamięć o tych bohaterskich wydarzeniach.

Działania takie jak ta akcja społeczno-edukacyjna są niezwykle ważne, aby zapewnić, że powstanie w getcie warszawskim nie zostanie zapomniane i aby jego przesłanie było przekazywane kolejnym pokoleniom. Dzięki zaangażowaniu naszych Uczniów, możemy uczcić pamięć o tych, którzy walczyli o godność i wolność.