infolinia

Sobota 

Olsztyn

  • Akcje

Uczniowie CosinusYoung 15+ w Olsztynie ożywiają ducha Bożego Narodzenia poprzez jasełka

Scenariusz został starannie opracowany, a treść sprawdzona przez nauczyciela języka polskiego, aby zapewnić jej stylistyczną poprawność. W przedstawienie wpleciono elementy tradycji świątecznych, takie jak przygotowywanie potraw, dekorowanie choinki i obdarowywanie się prezentami. Ponadto, do akcji scenariusza wkomponowane zostały kolędy oraz piosenki świąteczne, które dodatkowo umocniły świąteczny nastrój.

Uczniowie nie tylko sami stworzyli scenariusz, ale również zaangażowali się w przygotowanie kostiumów i scenografii pod opieką nauczycieli. Próby do jasełek rozpoczęły się miesiąc wcześniej, podczas których doskonalili swoje umiejętności aktorskie, wokalne i dykcyjne, dbając o każdy artystyczny aspekt przedstawienia.

Wydarzenie odbyło się po grudniowym zebraniu z rodzicami, które było okazją do zaprezentowania efektów pracy uczniów. Poprzez zaangażowanie w jasełka, młodzi artyści nie tylko rozwijali swoje umiejętności scenicznego wyrazu, lecz również budowali silne więzi między sobą oraz z nauczycielami.