infolinia

Środa 

Olsztyn

  • Akcje

Kurs samoobrony dla uczniów CosinusYoung 15+ w Olsztynie

W ramach współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą judo, 28 września CosinusYoung 15+ Olsztyn zaprosił doświadczonego trenera, by przeprowadził zajęcia. Jego zaangażowanie umożliwiło zorganizowanie kursu samoobrony, którego celem było nauczenie podstawowych technik obrony osobistej oraz zwiększenie świadomości bezpieczeństwa.

Kurs odbył się w specjalnie przystosowanej sali, dostosowanej do potrzeb zajęć z samoobrony. Wszystkie ćwiczenia były prowadzone w sposób bezpieczny i odpowiednio kontrolowany, zgodnie z zasadami treningu judo.

Podczas kursu uczestnicy mieli okazję nauczyć się różnych technik samoobrony, takich jak blokowanie, unikanie ataków, rzuty i chwyty, oraz naukę podstawowych zasad samoobrony. Trener judo przekazywał uczestnikom wiedzę, demonstrując techniki i umożliwiając uczniom praktyczne ćwiczenie pod jego nadzorem.

Kurs samoobrony nie tylko umożliwia uczestnikom zdobycie praktycznych umiejętności obronnych, ale także rozwija pewność siebie, dyscyplinę oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Trener starał się stworzyć atmosferę wsparcia i motywacji, aby uczniowie czuli się komfortowo i rozwijali swoje umiejętności w bezpiecznym środowisku.