infolinia

Czwartek 

Kraków

  • Akcje

"Sztuka Młodych"- wystawa końcoworoczna uczniów Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie

Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy SZTUKA MŁODYCH, który odbędzie się 9 czerwca o godz. 12.00, 13.30 i 15.00 w Hevre, na ul. Meislesa 18 w Krakowie.

Prezentowane prace to wystawa końcoworoczna uczniów. Liceum powstało we wrześniu ubiegłego roku, a zatem ekspozycja ta ukazuje jednocześnie początki funkcjonowania szkoły.

Obecnie pierwszy rok nauki kończą 3 klasy Liceum. Tak liczna, blisko 100-osobowa grupa młodych artystów, wymusiła wybór 30 prac powstałych na przestrzeni całego roku szkolnego. Są to realizacje rysunkowe i malarskie wykonane w różnych technikach: akryl, akwarela, tempera, ołówek, węgiel, pastele. Tematyka również jest zróżnicowana – od studium martwej natury, poprzez pejzaż, do tematów z wyobraźni.

Ta wystawa to nie tylko prezentacja talentów młodych artystów, ale również okazja do zanurzenia się w ich wrażliwość, pasje i artystyczne poszukiwania.

Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus Young w Krakowie to miejsce, w którym młodzi ludzie rozwijają swoje zdolności twórcze, uczą się technik i narzędzi, które pozwolą im wyrazić siebie i swoje postrzeganie świata. Prezentowana twórczość jest owocem ich całorocznej pracy. Widać w niej osobiste historie i emocje.

Miejsce ekspozycji prac nie jest przypadkowe. Hevre na krakowskim Kazimierzu to obszar spotkania dwóch kultur. Nasza szkoła również jest zetknięciem kultur z uwagi na obecność w niej uczniów - młodych twórców z różnych krajów.

Wystawiane dzieła są zatem i również dialogiem międzykulturowym. Świadectwem spotkania odmiennych doświadczeń, ale też wyrazem indywidualności twórczej.