infolinia

Czwartek 

Kraków

  • Targi

Artystyczne Targi Edukacyjne w Krakowie

W poniedziałek 25 marca w samo południe budynek Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus wypełnił się kreatywnością i pasją. Wszystko za sprawą pierwszych Artystycznych Targów Edukacyjnych. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy licznie przybyli na ul. Lublańską 38 w Krakowie.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tak dużego zainteresowania, z jakim spotkał się nasz pomysł na  Artystyczne Targi Edukacyjne. To potwierdza, że wśród młodzieży istnieje duże zainteresowanie sztuką oraz zawodami z nią związanymi. Organizując takie wydarzenie chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której młodzi ludzie mogliby poznać różnorodność ścieżek kariery, w których mogą rozwijać swoje artystyczne talenty" – mówi Justyna Kuśnierzowska dyrektorka Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie.

Pomysłodawcami i organizatorami Targów było nowo powstałe Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Krakowski Ośrodek Kariery zapraszając do tej inicjatywy inne szkoły średnie. Wśród wystawców znalazły się krakowskie szkoły specjalizujące się w zawodach, gdzie kluczowe są umiejętności artystyczne i kreatywność. Młodzież planująca swoją przyszłość zawodową, miała okazję poznać różnorodność możliwości kształcenia się w kierunkach kreatywnych, takich jak: plastyk, tancerz, aktor, grafik komputerowy, poligrafii cyfrowej, fotograf, pracownik agencji reklamowej, aranżacji wnętrz, renowacji architektury, architekt krajobrazu czy też jubiler, ogrodnik i stolarz .

„Miasto Kraków jako miasto kultury i sztuki od wielu lat wspiera i gromadzi wielu artystów z różnych dziedzin. Pomysł zorganizowania naszych targów powstał, aby pokazać młodzieży uzdolnionej artystycznie możliwości kształcenia już po szkole podstawowej w obszarach sztuki: wizualnej, przestrzennej, zdobniczej czy modowej."- mówi Agata Chudzikiewicz z Krakowskiego Ośrodka Kariery.

Dodatkowo, na Targach obecny był Młodzieżowy Domy Kultury im. A. Bursy, promujący działania wspierające rozwój zdolności artystycznych nastolatków.

„Podczas Artystycznych Targów Edukacyjnych widzieliśmy, jak ogromny potencjał tkwi w naszej młodzieży. Zaproszenie ich do nas było nie tylko okazją do pokazania różnych możliwości, jakie daje wykonywanie zawodów związanych ze sztuką, ale przede wszystkim okazją do inspirowania i motywowania uczniów do twórczych działań. Naszym celem jest wspieranie ich pasji i talentów, aby mogli rozwijać się w kierunkach, które naprawdę ich pasjonują. Taką możliwość stwarza swoim uczniom nasze Liceum Sztuk Plastycznych. Szkoła oferuje bogaty program nauczania z zakresu historii sztuki, rysunku, malarstwa, rzeźby, podstaw fotografii i filmu oraz projektowania multimedialnego." – zaznacza Justyna Kuśnierzowska dyrektorka Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie.

Galeria