infolinia

Środa 

Katowice

  • Akcje

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu pierwszych dniach maja uczniowie wszystkich klas CosinusYoung 15+ w Katowicach zebrali się na szkolnym apelu, aby uczcić i przypomnieć sobie ważne wydarzenie w historii Polski – uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W czasie apelu podkreślono wartość demokratycznych idei, które wpisane są w treść tej kluczowej dla naszej historii ustawy.

Po uroczystym apelu, młodzież z kółka teatralnego zaskoczyła wszystkich premierowym przedstawieniem zatytułowanym FRASZKARIUM, opartym na fraszkach Jana Kochanowskiego. Spektakl był prawdziwą ucztą dla zmysłów, pełnym humoru i wirtuozerii aktorskiej. Uczniowie, którzy przygotowali i wystąpili w przedstawieniu, zapewnili publiczność doskonałą rozrywkę i niezapomniane emocje.

Inicjatywa ta miała na celu nie tylko uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja, ale również promowanie polskiej kultury i literatury. Młodzież Szkoły w Katowicach okazała swoje zainteresowanie i zaangażowanie w poznawanie i promowanie dzieł literackich naszych wielkich mistrzów.

Premiera FRASZKARIUM była owacją na stojąco dla młodych aktorów i reżyserów, którzy oddali hołd polskiej literaturze w sposób pełen kreatywności i artystycznego wyrazu. To także dowód na to, że edukacja artystyczna ma ogromne znaczenie w procesie kształcenia młodych umysłów.

Szkoła w Katowicach dąży do tego, aby uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów nie tylko w dziedzinie nauki, ale także w dziedzinie sztuki i kultury. Wspierając takie inicjatywy, szkoła staje się miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność i umiejętności artystyczne.