infolinia

Sobota 

Katowice

  • Akcje

Dzień Ziemi w CosinusYoung 15+ w Katowicach

W dniu 21 kwietnia, Szkoła CosinusYoung 15+ w Katowicach włączyła się w ogólnopolską akcję #SprzątamyDlaPolski z okazji Dnia Ziemi. Celem akcji było promowanie świadomości ekologicznej oraz troski o nasze środowisko naturalne. Uczniowie i pracownicy szkoły postanowili działać lokalnie i przyczynić się do poprawy czystości terenu wokół swojej placówki.

W duchu współpracy i solidarności, młodzież i nauczyciele zabrali się do pracy, zbierając i segregując śmieci, które znalazły się na terenie szkoły i jej otoczeniu. Działania sprzątające obejmowały różne obszary, takie jak chodniki, trawniki oraz miejsca publiczne w pobliżu szkoły.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w akcji #SprzątamyDlaPolski i w ten sposób zaangażować się w ochronę naszego środowiska. Działając lokalnie, pragniemy pokazać, że każdy ma swój wkład w tworzenie czystego i przyjaznego otoczenia. Chcemy również inspirować innych do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska - powiedział jeden z przedstawicieli Szkoły CosinusYoung 15+ w Katowicach.

Inicjatywa #SprzątamyDlaPolski jest doskonałym przykładem współpracy społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska. Szkoła CosinusYoung 15+, poprzez swoje zaangażowanie, dąży do edukowania młodych ludzi o konieczności dbania o naturę i środowisko, a także do propagowania proekologicznych postaw i działań.