infolinia

Czwartek 

Katowice

  • Akcje

Dni otwarte w CosinusYoung15+ w Katowicach

Szkoła w Katowicach zaprosiła uczniów klas ósmych do udziału w fascynujących warsztatach podczas Dni Otwartych, które miały na celu wprowadzenie ich w życie szkoły, przedstawienie metod kształcenia oraz zapoznanie z zajęciami, z którymi nasi uczniowie spotykają się na co dzień. W trakcie tych wyjątkowych dni, młodzież miała okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, takich jak: VR, podstawy programowania, obsługa dronów, sztuka tworzenia treści internetowych, rzeźba, rysunek i malarstwo, profesjonalny makijaż i fryzjerstwo, haft komputerowy i fotografii.

Dni Otwarte były doskonałą okazją dla ósmoklasistów, aby odkryć świat szkoły CosinusYoung 15+ i poszerzyć swoje horyzonty. W ramach warsztatów VR uczniowie mogli przenieść się w wirtualną rzeczywistość i doświadczyć niesamowitych przygód. Warsztaty z podstaw programowania umożliwiły młodzieży zrozumienie tajników technologii i programowania, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Uczniowie mieli również okazję poznać fascynujący świat dronów i nauczyć się ich obsługi.

W trakcie Dni Otwartych odbyły się również warsztaty dotyczące kreatywności i rozwoju osobistego. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak zostać gwiazdą internetu i tworzyć atrakcyjne treści online. Warsztaty z rzeźby umożliwiły uczniom wyrażenie swojej twórczej natury poprzez pracę z różnymi materiałami. Warsztaty haftu komputerowego dostarczyły uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii do tworzenia zdobień i wzorów na tkaninach. Warsztaty fotograficzne stanowiły doskonałą okazję dla uczestników, aby poznać podstawy fotografii i nauczyć się tworzyć piękne i ciekawe kadry.

Uczestnicy mogli także nauczyć się profesjonalnego makijażu i fryzjerstwa, co otworzyło przed nimi nowe perspektywy zawodowe.

W trakcie tych wyjątkowych dni, uczestnicy mogli skorzystać z nowoczesnego sprzętu, takiego jak interaktywny monitor Benq, gogle VR Picco oraz drukarka 3D. Podczas Dni Otwartych uczniowie mieli również okazję spotkać się z doradcą zawodowym, który udzielał im cennych wskazówek dotyczących ich przyszłych ścieżek zawodowych i wyborów edukacyjnych.

Szkoła w Katowicach stara się zapewnić młodzieży jak najszerszy wachlarz możliwości edukacyjnych i rozwijanie ich talentów.

Galeria