infolinia
Liceum Sztuk Plastycznych

Łódź
Liceum Sztuk Plastycznych

Nasza szkoła w Łodzi stworzona z myślą o młodzieży twórczej, artystycznie uzdolnionej i pragnącej rozwijać swoje talenty pod bacznym okiem artystów oraz doskonałych łódzkich pedagogów. To przestrzeń, w której wyobraźnia nie zna granic, a kreatywność jest pielęgnowana przez cały cykl edukacji.

Program nauczania nie tylko przygotowuje uczniów teoretycznie, ale również stawia na praktyczne eksplorowanie sztuki, dając możliwość wyrażania siebie. To okazja dla młodych adeptów sztuki, by nie tylko zgłębiać tajniki plastycznej ekspresji, lecz również zdobywać pierwsze doświadczenie.

WYBIERZ SWOJĄ SPECJALIZACJĘ

Uczennica z liceum sztuk plastycznych o specjalności ceramika artystyczna jest w pracowni ceramiki i dekoruje filiżankę

Ceramika artystyczna

To głębokie zanurzenie w świecie sztuki ceramicznej. Uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności związane z tworzeniem ceramiki artystycznej.

poznaj kierunek lepiej
Uczennica liceum sztuk plastycznych o specjalności fotografia artystyczna przedstawiona jest z aparatem, rozmazana i ukazana jako trzy postaci

Fotografia artystyczna

Interesujesz się fotografią? Często przychodzi Ci na myśl “zatrzymałbym tę chwilę? Widzisz więcej, obserwujesz i szukasz inspiracji? Pomożemy Ci zostać fotografem-artystą!

poznaj kierunek lepiej
Uczniowie liceum sztuk plastycznych w specjalizacji projektowanie graficzne układają duże litery w przestrzeni miejskiej

Projektowanie graficzne

Zdarza Ci się zwracać uwagę na plakaty reklamowe i billboardy, które widzisz w przestrzeni miejskiej? Chciałbyś tworzyć tego typu projekty?

poznaj kierunek lepiej

Projektowanie przestrzeni

Witaj w fascynującym i niezwykle inspirującym świecie projektowania przestrzeni, miejscu, gdzie sztuka i nauka spotykają się, aby tworzyć przestrzenie, które nie tylko zachwycają swoim pięknem, ale także spełniają konkretne potrzeby i funkcje.

poznaj kierunek lepiej
Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji realizacja obrazu filmowego montuje film na ławce w parku

Realizacja obrazu filmowego

Realizacja obrazu filmowego w naszym liceum sztuk plastycznych stanowi głębokie zanurzenie w świat filmu od podstawowych technik po zaawansowane procesy produkcji.

poznaj kierunek lepiej
Uczennica liceum sztuk plastycznych w specjalizacji technika rzeźbiarskie lepi z gliny i tworzy rzeźbę

Techniki rzeźbiarskie

Twoją mocną stroną są wyjątkowe zdolności manualne? W domowym zaciszu wykonujesz figurki z plasteliny czy modeliny? Nauczymy Cię czegoś lepszego!

poznaj kierunek lepiej

Tkanina artystyczna

Odkrywaj tajniki sztuki tkaniny poprzez działania warsztatowe, rozwijając umiejętności w zakresie rozpoznawania materiałów i technik tkackich oraz posługiwania się specjalistyczną terminologią.

poznaj kierunek lepiej
Uczennica z liceum sztuk plastycznych w specjalizacji projektowanie wyrobów artystycznych ma na głowie własnoręcznie wytworzony, koronkowy kapelusz

Wzornictwo artystyczne

Wzornictwo artystyczne skupia się na rozwijaniu umiejętności tworzenia unikalnych i estetycznych przedmiotów z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów artystycznych.

poznaj kierunek lepiej